مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب خوی گفت: به منظور استفاده از توانمندیهای اداره کل آموزش و پرورش شهرستان خوی در بهینه سازی مصرف آب، تفاهم نامه همکاری در امر سازگاری با کم آبی منعقد شد.
کد خبر: ۱۰۰۲۷۹۶
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۸ 19 October 2021

به گزارش تابناک آذربایجان غربی، یداله سلطانی در این باره اظهارکرد:باتوجه به شرایط خشکسالی و کمبود آب شرب شهرستان خوی ، این شرکت بر استفاده از توانمندیهای دستگاههای مختلف بمنظور سازگاری با کم آبی تاکید کرد که در این راستا بین اداره کل آموزش و پرورش و شرکت آب و فاضلاب خوی جهت توسعه همکاری های مشترک در زمینه مدیریت مصرف آب، استفاده سالم و پایدار از آب و نقش دانش آموزان و خانواده های آنها به امضا رسید.
وی به همکارهایی که در قالب این تفاهم نامه باید اجراییشود پرداخت و افزود:با همکاری سازمان دانش آموزی ، تعدادی از دانش آموزان علاقمند و داوطلب آموزش های سازگاری با کم آبی بعنوان مروجین فرهنگ مصرف بهینه آب در مدرسه و کلاس درس مشغول به فعالیت می شوند.
وی با بیان اینکه در سال جاری اداره کل آموزش وپرورش بخشی از جلسات انجمن اولیا و مربیان را به موضوع کم آبی اختصاص داده است خاطر نشان ساخت: در سال جاری آموزش و پرورش شهرستان ، طبق برنامه ایی مدون اولیاء مدارس را در جریان وضعیت بحرانی آب قرارداده و سپس نسبت به انتقال این آموزش ها در تمامی جلسات آموزشی اولیاء و مربیان مدارس اقدام می کنند.
مدیرعامل شرکت با تاکید یر اینکه اداره کل آموزش و پرورش بخشی از مسابقات فرهنگی- هنری را به موضوع اهمیت آب و وظایف مصرف کنندگان اختصاص دهداظهار داشت : . در این زمینه بسته های فرهنگی و آموزشی برای توزیع بین دانش آموزان، اولیاء تهیه و در دسترس قرار می گیردبه برگزیدگان مسابقات جوایز توسط شرکت آبفا اهدا می شود.
سلطانی مدیریت مصرف آب از سوی تمام مردم را بسیار مهم خواند و اعلام کرد: متأسفانه با اینکه در چندسال اخیر اقلیم آب و هوایی کشور تغییر کرده است و اقلیم برخی از نقاط کشور از نیمه خشک به خشک تبدیل شده است اما هنوز بعضی از مردم آب را درست مصرف نمی کنند و بدمصرفی هنوز در میان برخی از مردم رواج دارد در حالیکه باید مردم به این باور برسند که پایداری رفاه و آرامش آنها در گرو اعمال مدیریت مصرف آب است.
مدیرعامل شرکت آبفا شهرستان خوی ادامه داد: زنگ آب نماد پررنگتر شدن تفاهم نامه میان آموزش و پرورش و آبفا است و با مدیریت صحیح می توان از این بحران عبور کرد. چرا که خیل عظیم دانش آموزی شهرستان خوی پتانسیل قابل توجهی در راستای فر هنگ سازی مصرف بهینه آب در جامعه بشمار می آید.
مدیرآموزش و پرورش شهرستان خوی تصریح کرد: این تفاهم با هدف آگاهی بخشی و ارتقاء دانش و کودکان و نوجوانان نامه نسبت به مقوله مدیریت مصرف آب با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و آموزشی، تدوین و انتشار محتوای آموزشی متناسب با گروه هدف، حفظ سلامتی مخاطبان و شکست زنجیره انتقال ویروس کرونا و آموزش توأمان فرزندان خانواده با توجه به مشارکت آنها در فرایند آموزش مجازی و آموزش‌های همگانی منعقد شد.
غلامرضا نظرعلیلو بیان داشت: از جمله موضوعات مدنظر در این تفاهم‌نامه، بهره گیری از توان، تجربیات، امکانات حضوری و مجازی و ظرفیت‌های آموزشی و فرهنگی آموزش و پرورش برای آگاهی بخشی به کودکان و نوجوانان درباره ارزش آب و اهمیت مدیریت مصرف بهینه این نعمت الهی است.
وی تولید محتوای فرهنگی هنری و ادبی در قالب های مختلف به خصوص کتاب، قصه، شعر، موشن‌گرافی، اینفوگراف، کلیپ و دیگر آثار فاخر با موضوع بهینه سازی مصرف آب توسط شرکت آب و فاضلاب خوی را اقداماتی تأثیرگذار در این مقوله دانست و افزود: آشنا نمودن دانش آموزان به عنوان آینده سازان کشور نسبت به مسائل و چالش‌های بخش آب و انتقال این فرهنگ در سطح خانواده‌ها و تغییر نگرش نسبت به مصرف آب بخش دیگری از این همکاری دو جانبه است.
مدیرآموزش و پرورش شهرستان خوی با بیان اینکه اپلیکیشن شاد ظرفیت عظیمی دارد ، ابراز داشت: با استفاده از این ظرفیت، آثار فاخر فرهنگی و هنری دانش‌آموزان در حوزه مسائل محیط زیست، آب و منابع طبیعی بارگذاری شده و طی جشنواره‌ای مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت و اختصاص بخشی از مسابقات فرهنگی هنری مدارس به موضوع اهمیت آب و مدیریت مصرف نیز در دستور کار آموزش و پرورش قرار دارد.
لازم به ذکر است که این تفاهم نامه با نام سه شنبه های شادابی منعقد شده و هر هفته روز سهشنبه برنامه های متنوعی با همکاری شرکت آب و فاضلاب و اداره آموزش و پرورش شهرستان خوی اجرا خواهد شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار