کد خبر: ۱۰۷۲۹۰۱
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۹ 19 October 2022

به گزارش تابناک آذربایجان غربی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: مردم آذربایجان غربی مرزبانان سرزمینی و فکری کشور هستند.

امیر حسین قاضی زاده هاشمی در ادامه سفر به ارومیه امروز ۲۷ مهرماه در گفتگوی ویژه خبری شبکه استانی آذربایجان غربی افزود: مردم آذربایجان غربی از ابتدای انقلاب تاکنون مرزبانان سرزمینی و فکری کشور و هویت بخش ایران هستند.

وی با اشاره به اینکه آذربایجان غربی یکی از مراکز مهم پرورش دهنده فرماندهان و نیروهای انقلابی است، تصریح کرد: برای توسعه کشور نیاز به توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت داریم.

معاون رئیس جمهوربا اشاره به اینکه در آذربایجان غربی بیش از ۱۳۱هزار شهروند بغیر رزمندگان با بنیاد شهید ارتباط دارند، خاطر نشان کرد: مردم آذربایجان غربی از اول انقلاب تاکنون با وجود تحریم ها و ناتوی فرهنگی پیوند خود را با انقلاب، رهبری و ولایت حفظ کرده اند.

قاضی زاده هاشمی با تاکید به اینکه ملت ایران در بحث ایثار و شهادت نمره قبولی گرفته اند، اظهار کرد: علی رغم تلاش ها و تحرکاتی که دشمن برای ایجاد فاصله بین مردم و فرهنگ ایثار داشت مردم با بصیرت نگذاشته و نخواهند گذاشت بین خود و این فرهنگ فاصله بیافتد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران یاد آور شد: افتتاح مرکز ایثار باهدف ارائه خدمت توانبخشی، ورزشی ، تفریحی و درمانی، سرکشی به خانواده های تحت پوشش بنیاد در منطقه زلزله زده خوی، دیدار با خانواده شهدا، دیدار با نخبگان بنیاد شهید از جمله برنامه های این سفر است.

معاون رئیس جمهور خاطر نشان کرد: بنیاد شهید در تامین دارو و ملزومات آن مشکلی ندارد، اما در هزینه ها به دلیل تورم بالا یک مشکل بین هزینه و منابع وجود دارد بطوریکه زمان روی کار امدن این گروه مدیریتی در بنیاد شهید و امور ایثارگران ، بدهی  بنیاد فقط به سازمان های بیمه ۲هزار میلیارد بود که امروز با تامین اعتبار این مشکل رفع و سرانه درمان با افزایش ۲برابری به ۳۵۰هزار تومان رسیده است.

قاضی زاده هاشمی با اشاره به اینکه تمام وصیت نامه های در دسترس شهدا ثبت و بایگانی شده، و دستور انتشار آنها صادر شده است ، تصریح کرد: ساخت فیلم سینمایی، سریال، برگزاری جشنواره سرخ نگاران با هدف تبدیل خاطرات شهدا به رمان  از جمله کارهای فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار کرد: تبدیل وضعیت ۱۰۰هزار نفر در ادارات دولتی و برخی ادارات غیر دولتی انجام شده و مابقی در حال پیگیری است.

وی افزود: امسال اعتبار اشتغال بنیاد شهید و امور ایثارگران نسبت به سال گذشته خود ۱۰برابر شده و محدودیت اعتباری برای متقاضیان اشتغال نخواهیم داشت. 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار