از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور ماه ۱۷ هزار و ۱۹۲ مورد بازرسی از نانوایی‌های استان انجام شده است.
کد خبر: ۱۰۷۴۴۷۷
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۴ 29 October 2022

به گزارش  تابناک آذربایجان غربی،  معاون نظارت، بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان اداره کل صنعت، معدن وتجارت آذربایجان غربی اظهار کرد: با توجه به اینکه از نیمه دوم سال 1400 مطابق قانون انتزاع بازرسی از واحدهای نانوایی و کالاهای اساسی به جهاد کشاورزی انتقال یافته ولی در راستای همکاری با جهاد از ابتدایی سال جاری تا پایان شهریور ماه 17 هزار و 192 مورد بازرسی از نانوایی های استان انجام شده است.

 

ایرج مرندی گفت: با توجه به اینکه از نیمه دوم سال 1400 مطابق قانون انتزاع بازرسی از واحدهای نانوایی و کالاهای اساسی به جهاد کشاورزی انتقال یافته ولی در راستای همکاری با جهاد از ابتدایی سال جاری تا پایان شهریور ماه 17 هزار و 192 مورد بازرسی از نانوایی های استان انجام شده است.

 

وی افزود: بازرسی های انجام شده طی 6 ماهه نخست امسال از واحدهای پخت نان در استان منتج به تشکیل 2 هزار و 555 فقره پرونده تخلف صنفی به ارزش بیش از 76 میلیارد ریال شده است که جهت رسیدگی بیشتر و صدور حکم نهایی به تعزیرات حکومتی استان ارجاع شده است.

 

مرندی تصریح کرد: 2 طرح نظارتی ویژه نیز بمناسبت ایام اربعین حسینی و بازگشایی مدارس در استان همزمان با سراسر کشور به اجرا در آمد که در طرح ویژه اربعین که از 15 الی 31 شهریور اجرا شد 147 مورد بازرسی و 43 مورد بازرسی در قالب گشت مشترک از پایانه های مسافری استان، رستوران ها و دیگر صنوف ذیربط انجام شد که 6 فقره پرونده به ارزش بیش از 382 میلیون ریال تشکیل و به مراجع ذیصلاح ارجاع گردید.

 

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان اداره کل صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی اضافه کرد: در طرح ویژه بازگشایی مدارس 787 مورد بازرسی از 663 واحد صنفی دارای پروانه و 124 واحد بدون پروانه صنفی مرتبط انجام و 52 مورد بازرسی نیز در قالب گشت مشترک در همین راستا اجرا شد که 44 فقره پرونده به ارزش بیش از 158 میلیون ریال تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

 

مرندی خاطرنشان کرد: در بازه زمانی یاد شده 17 هزار و 506 مورد بازرسی در قالب گشت مشترک با دستگاه های مرتبط صورت گرفت که منجر به تشکیل یک هزار و 699 فقره پرونده تخلف به ارزش بیش از 745 میلیارد ریال تشکیل و به مراجع ذیصلاح ارجاع گردیده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار