معاون امور مسکن وزیر راه و شهرسازی : افزایش مهندسان عضو فاقد پروانه در سازمان نظام مهندسی نگران کننده است !
کد خبر: ۴۵۸۳۸۶
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۸ 12 July 2017

به گزارش تابناک آذربایجان غربی؛معاون امور مسکن وزیر راه و شهرسازی از افزایش تعداد مهندسان فاقد پروانه در میان اعضای سازمان نظام مهندسی ابراز نگرانی کرد و گفت: وضعیت بوجود آمده در شان نظام مهندسی نیست.

حامد مظاهریان در بیستمین اجلاس هیات عمومی نظام مهندسی ساختمان در سالن همایش هتل آنا ارومیه گفت: پس از 22 سال تلاش حرفه ای در سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، اکنون اعضای سازمان نظام مهندسی کشور به 459 هزار نفر رسیده است که از این تعداد عضو، 242 هزار نفر بدون پروانه فعالیت هستند و تنها 217 هزار نفر با پروانه فعالیت می کنند.
معاون امور مسکن وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر لزوم بازتعریف رابطه نظام با مردم و مهندسان عضو بازنگری در رویکردها سیاستگذاری ها را از یکسو و جدیت در رعایت مقررات ملی ساختمان را از سوی دیگر دو اصل مهم در خروج سازمان از وضعیت فعلی عنوان کرد.
او با اشاره به اهمیت ایجاد روابط عمومیِ تخصصی در دل سازمان نظام مهندسی گفت: ارتقا دانش عمومی مردم در زمینه مسکن و افزایش دانش آنها در مورد مقررات ساخت می تواند در احقاق حقوق ایشان و کیفیت بخشی به فعالیت های عمرانی در جامعه اثر گذار باشد.
معاون امور مسکن وزیر راه و شهرسازی با اشاره به جایگاه نظام مهندسی، در تعامل با حاکمیت به عنوان نماینده مردم گفت: آگاهی مردم از قوانین و همچنین میزان اثرگذاری سازمان در سیاستگذاری های کلان کشور می تواند بر پیشرفت برنامه های توسعه اجتماعی در جامعه اثر گذار باشد.
مهندس مظاهریان دفاع از حق شهروندان در حوزه ساخت و ساز مسکن را وظیفه سازمان نظام مهندسی دانست و بر لزوم ایجاد رابطه عمیق میان سازمان و دانشگاه، تقویت فضای گفتگو میان سازمانی، ساختارمند سازی روند دفاع از حقوق مردم، ارائه خدمات با کیفیت، ایجاد بازار کار جدید برای مهندسان عضو و دفاع و عمل به اصول حرفه ای تاکید کرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار