شهردار ارومیه عنوان کرد؛
شهردار ارومیه پنجمین جشنواره انگور را فرصتی برای بیان مشکلات عدیده باغداران عنوان کرد و گفت: شهرداری آنچه در توان دارد به میدان آورده تا با جلب توجه به محصول مهم انگور در شهرمان بخشی از توجهات ملی و بین المللی را به این سمت جلب کند.
کد خبر: ۴۸۸۳۷۵
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۴ 03 September 2017
به گزارش تابناك اذربايجان غربي؛محمد حضرت پور،شهردار ارومیه  با اشاره به برگزاری پنجمین جشنواره انگور ارومیه از تاریخ 16 شهریورماه تا 24 این ماه اظهار کرد: پنجمین دوره از جشنواره انگور با تفکری نو و برنامه ریزی های متفاوت برگزار خواهد شد و سعی داریم تا درآمدزایی در تمامی بخشها را برای شهرمان رقم بزنیم.


وی افزود: جشنواره انگور ارومیه علاوه بر اینکه فرصتی برای  شناساندن رقم های مختلف و با کیفیت بالای انگور ارومیه است، می تواند در جذب گردشگران نیز نقش ایفا کرده و توجه سرمایه گذاران در این حوزه و همچنین حوزه فرآورده های کشاورزی را جلب کند.


شهردار ارومیه گفت: انگور ارومیه امروز نیازمند توجهات ملی و بین المللی است تا با فروش رفتن آن به قیمت واقعی خود مطابق با بازارهای منطقه ای و بین المللی شاهد قدردانی از زحمات کسانی باشیم که بخش مهمی از چرخه اقتصادی شهر و استانمان را برعهده گرفته اند.

حضرت پور با اشاره به وجود انتقاداتی در جشنواره های دوره های گذشته ادامه داد: مطمئناً هرکاری که انجام می گیرد موافق و یا منتقدانی خواهد داشت و در این بین سعی کرده ایم تا با در نظر گرفتن بزرگان شهر و متخصصان امر بخشی از انتقادها را پاسخگو باشیم.


وی یادآور شد: شهرداری ارومیه برای تبلیغ و بازاریابی انگور این شهر هرآنچه در توان داشته در سالهای گذشته بکار برده و انگور ارومیه در حال تبدیل شدن به برند این شهراست و حجم وسیع مطالب و اخبار منتشرشده از انگور ارومیه در سالهای گذشته و در طی این جشنواره در رسانه های ملی اعم از مکتوب، مجازی و صداوسیما نشانگر آن است.


حضرت پور تصریح کرد: امسال نیز همانند سالهای گذشته در بحث صنایع دستی و گردشگری با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و در بحث علوم و فنون جدید کشاورزی و باغداری و بیان مشکلات باغداران با جهادکشاورزی و سازمان نظام مهندی کشاورزی و منابع طبیعی استان جلساتی داشته و همکاری های متقابل را شاهد خواهیم بود و غرفه هایی را به این امر اختصاص داده ایم.


وی اظهار کرد: انگور برای شهر ارومیه یک فرهنگ است و در این فرهنگ در ادبیات، فولکلور و سنن این دیار رسوخ کرده و ماندگار شده است و وظیفه نهادهای فرهنگی برجسته کردن آداب و رسوم اصیل و بومی است.


حضرت پور ادامه داد: از این رو شهرداری ارومیه با عمل به وظیفه خود در حوزه های فرهنگی در این موضوع نیز ورود کرده و طی برنامه ها، غرفه ها و نمایشگاههایی فرهنگ اصیل مردمان ارومیه را به رخ گردشگران خواهد کشاند و بنابر اعتراف متخصصان حوزه گردشگری یکی از مهمترین حوزه های جذب گردشگر و تبلیغ آن استفاده از جاذبه های فرهنگی است که ارومیه در این مورد یکی از اصیلترین شهرهای کشور است.


شهردار ارومیه گفت: در این جشنواره تمامی تلاشمان بر این خواهد بود که فرهنگ، هنر، ادب، تاریخ ، آداب و رسوم و ظرفیت های کشاورزی و باغداری و همچنین صنایع دستی و گردشگری شهر ارومیه و استان زیبای آذربایجان غربی را برای بازدیدکنندگان معرفی و همچنین کشاورزان و باغداران مدعو و بازدیدکننده را نیز با روش های نوین اصول آبیاری و باغداری آشنا کنیم.


حضرت پور تصریح کرد: امیدواریم امسال با کمک اصحاب رسانه و مطبوعات بتوانیم توانمندیهای شهر خود را بیش از پیش در اوضاع اقتصادی فعلی در سطح ملی و بین المللی بنمایانیم و هدف ارتقاء شهر ارومیه در تمامی حوزه ها باشد و اگر انتقاداتی نیز داریم در کنار اطلاع رسانی دلسوزانه برای شهرمان آنها را به گوش مسئولان اجرایی جشنواره برسانیم تا در روند کارها مدنظر قرار گیرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار