معاون عمرانی شهرداری ارومیه در حمع خبرنگاران گفت: پروژه های دهکده گردشگری چی چست خانواده محور خواهد بود
کد خبر: ۴۹۰۱۷۲
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۶ 06 September 2017
به گزارش تابناك آذربايجان غربي،رضا جوان کیا، معاون عمرانی شهردار ارومیه در جمع خبرنگاران که به مناسبت برگزاری پنجمین جشنواره انگور برگزار شد، اظهار داشت: مجموعه پروژه های گردشگری چی چست متشکل از بخش تجاری، هتلینگ، فضای سبز، آبشار، آمفی تئاتر، کارتینگ و سالن سمینار است.

وی تصریح کرد: کل مجموعه ۲۰ هکتار بوده و بیش از پنج هکتار آن فضای سبز را شامل می شود و از سوی دیگر بوستان خانواده نیز داخل آن تعریف شده و بهترین مسیر دوچرخه سواری نیز در داخل شهربازی پیش بینی شده است.

جوان کیا با اشاره به اینکه محل نصب دستگاه ها در شهر بازی مدرن ارومیه نیز  مشخص شده است گفت: در این رابطه زیرساخت ها آماده شده و دستگاه ها به تدریج در حال نصب هستند و بی شک باید براساس استانداردهای مورد نظر نصب شده تا قابل بهره برداری باشند.

وی  با اشاره به برخی اظهار نظرها در خصوص دست دوم بودن دستگاه های تم پاک و شهربازی ارومیه گفت:

معتقدم هر کسی که این حرف ها را میزند از سیستم گمرکی کشور و سیستم ورود اجناس به کشور اطلاعاتی ندارد چرا که هیچ گاه سیستم های نظارتی اجازه ورود دستگاه دست دوم به کشور را نمیدهد!

وی افزود: دستگاه ها با نظارت کامل از کشور ایتالیا خریداری شده و مردم در زمان بهره برداری خواهند دید که اظهارات چه کسی صحیح است!

معاون عمرانی شهردار ارومیه با اشاره به اینکه ایجاد مقبره شهدای گمنام نیز در این فضا پیش بینی شده است، تصریح کرد: این اقدام برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در شهر ارومیه انجام می شود.

وی بیان کرد: بی شک یکی از بزرگترین دغدغه شهرداری ارومیه کنترل آسیب های اجتماعی در شهر، با به وجود آوردن مکان های سالم تفریحی برای جوانان و خانواده ها است.

وی با اشاره به اینکه  پروژه گردشگری چی چست در ۶ فاز اجرا می شود اظهار داشت: در مجموع ۶۰ میلیارد تومان برای این ۶ فاز پیش بینی شده،  که تاکنون 25 میلیارد صرف خرید تجهیزات و 15 میلیارد در اجرای پروژه هزینه شده است.

معاون عمرانی شهردار ارومیه بیان کرد: پروژه های دهکده گردشگری چی چست در شهریور سال آینده به طور کامل مورد بهره برداری قرار  خواهد گرفت و در پایان مهر ماه فاز نخست تحویل می شود که این خود در رونق اقتصادی و درآمدزایی شهر تاثیر فراوانی دارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار