فرمانده انتظامی ارومیه گفت: از ابتدای امسال یک تن و 862 و 541 کیلوگرم مواد مخدر در شهرستان ارومیه کشف شد.
کد خبر: ۵۶۹۷۶۵
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۵ 22 February 2018

به گزارش تابناک ارومیه، حسین صمدپور امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امسال مهمترین و نخستین اولویت ناجا، ایجاد نظم و امنیت برای تمامی شهروندان بوده که خوشبختانه با حمایت و پشتیبانی مردم، امسال شاهد امنیت مطلوب در سطح شهرستان ارومیه بوده‌ایم.

وی تصریح کرد: بی‌شک اگر نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌های نظامی بخواهند امنیت پایدار در جامعه ایجاد کنند، این تامین امنیت باید با پشتیبانی و حمایت مردم انجام شود پس این موضوع جزو اولویت‌های همکاران است.

فرمانده انتظامی ارومیه با اشاره به اینکه پیشگیری از سرقت دومین اولویت ناجا در سال ۹۶ بود گفت: در این رابطه اقدامات بسیار مطلوبی در سطح شهرستان ارومیه انجام شد تا جایی که در ۱۱ ماهه امسال، دو درصد از سرقت‌های سطح شهرستان کاهش یافت اما میانگین این آمار در سطح کشور و استان افزایش داشته است.

وی بیان کرد: خوشبختانه در مجموع در کل سرقت‌های خرد در ارومیه، سرقت باندی، سازمان‌یافته، شبکه‌ای و حرفه‌ای وجود نداشته و ۸۰ درصد سرقت‌ها به صورت خرد و غیرحرفه‌ای بوده است.

صمدپور از کشف ۷۷ درصدی سرقت‌های خرد در شهرستان ارومیه خبر داد و افزود: این آمار نسبت به سال گذشته کاهش سه درصدی داشته است.

وی تصریح کرد: امسال شاهد کاهش سرقت ۲۶ درصدی در موتورسیکلت، ۱۰ درصدی در مغازه، ۳۰ درصدی احشام و یک درصدی منزل بوده‌ایم.

فرمانده انتظامی ارومیه با ابراز خرسندی از اینکه نیروی انتظامی امسال در موضوع جرائم خشن عملکرد مطلوبی داشته است گفت: در این رابطه جرائم خشن ۲۱ درصد و سرقت به عنف و زورگویی ۲۹ درصد کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه تصادفات درون شهری شاهد کاهش هفت درصدی بوده‌ایم بیان کرد: در تعداد فوتی‌ها نیز چهار درصد کاهش رخ داده است.

صمدپور افزود: امسال مجموع تصادفات درون شهری خسارتی، فوتی و جرحی در سطح شهرستان ارومیه 17 درصد کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه اولویت سوم نیروی انتظامی بحث معضل مواد مخدر است اظهار کرد: در این زمینه در خود این شهرستان اقدامات مناسبی در حوزه برخورد، ترک، درمان و توزیع‌کنندگان  انجام شده است.

فرمانده انتظامی ارومیه افزود: هم اکنون 170 کشور دنیا درگیر معضل کشت، تولید و مصرف مواد مخدر هستند در حالی که جمهوری اسلامی ایران پرچم‌دار مبارزه با مواد مخدر بوده و بیش از 95 درصد کل کشفیات دنیا در اختیار کشورمان است.

وی از کشف یک تن و 862 و 541 کیلوگرم مواد مخدر در 11 ماهه امسال در شهرستان ارومیه خبر داد و تصریح کرد: علاوه بر آن، دو هزار و 728 نفر توزیع‌کننده و خرده‌فروش مواد مخدر نیز از ابتدای امسال دستگیر شدند.

صمدپور از کشف 169 هزار و 792 قرص روان‌گردان در شهرستان ارومیه خبر داد و بیان کرد: این آمار در مقایسه با مشابه سال گذشته 162 درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال 10 هزار و 632 نفر معتاد دستگیر شده‌اند و گفت: این آمار در سال گذشته دو هزار و 335 نفر بوده است.

منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار