رئیس سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری ارومیه گفت: از ابتدای امسال تنها ۴۵ درصد از اتوبوس‌های بخش خصوصی تعمیر و بازسازی شده‌اند بنابراین ۵۵ درصد از ناوگان حمل‌ونقل بخش خصوصی ارومیه فرسوده است
کد خبر: ۷۲۴۴۲۵
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۷ 11 March 2019

به گزارش تابناک آذربایجان غربی مهدی مژدهی فر  با اشاره به تعداداتوبوس‌ها درون‌شهری، اظهار داشت: درمجموع 292 دستگاه اتوبوس بخش خصوصی و 46 دستگاه اتوبوس ملکی تحت اختیار سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری ارومیه خدمت‌رسانی می‌کنند.

وی تصریح کرد: نزدیک به 110 دستگاه اتوبوس بخش خصوصی از ابتدای سال 97 بازسازی‌شده و 14 دستگاه اتوبوس ملکی جدید وارد سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری ارومیه شده است و اخیراً یک اتوبوس که از صفر تا صد توسط شرکتی که قرار است در مرحله اول اتوبوس‌های ملکی را بازسازی کند، تعمیر شده است تا اوایل سال آتی به ناوگان اتوبوس‌رانی اضافه و خدمت‌رسانی کند.

مژدهی فر تأکید کرد: میانگین سنی و استاندارد تعریف‌شده برای عمر اتوبوس‌ها در کل کشور 10 سال است اما میانگین سنی اتوبوس‌های شهر ارومیه نزدیک 13سال است.

وی با اشاره به تدابیر لازم و تفاهم‌نامه که از طریق وزارت کشور بین اتوبوس‌های بخش خصوصی و سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری ارومیه وجود دارد، افزود: اتوبوس‌های درون‌شهری که میانگین سنی آن بیش‌تر از 10 سال است را اسقاطی و از استان‌های هم‌جوار اتوبوس‌هایی با میانگین سنی کمتر از 10 سال وارد کرده تا با این روش بتوانیم میانگین عمر ناوگان اتوبوس‌رانی شهر را پایین بیاوریم.

رئیس سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری ارومیه با اشاره به فعالیت اتوبوس‌ها در ایام نوروز، گفت: اتوبوس‌های تمامی مسیرها در ایام نوروز آماده خدمت‌رسانی به همشهریان عزیز هستند.

وی افزود: نوروز امسال همچون سالهای گذشته با هماهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگر آذربایجان غربی اتوبوسی روبروی ساختمان شهرداری مرکزی ارومیه به‌صورت رایگان و به‌منظور بازدید از جاذبه‌های گردشگری ارومیه در اختیار مسافران نوروزی قرار می‌گیرد.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار