مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی گفت: کمک‌های مردم استان در ۱۱ مرحله به ارزش سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به مردم سیل‌زده در چهار استان کشور ارسال شده است.
کد خبر: ۷۴۲۲۲۳
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۳ 07 May 2019
ارسال کمک‌های ۴ میلیارد تومانی مردم آذربایجان‌غربی به مناطق سیل‌زده

به گزارش تابناک آذربایجان غربی، سعید رهبرسوره در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان اظهار کرد: کمک‌های مردم آذربایجان‌غربی در ۱۱ مرحله به ارزش سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به مردم سیل‌زده در استان‌های گلستان، لرستان، ایلام و خوزستان ارسال شده است.

وی افزود: در روزهای نخست وقوع سیل در کشور با دستور مقام عالی استان، مواد غذایی موجود در انبارهای جمعیت هلال احمر استان به همراه کمک‌های مردمی به سرعت بارگیری و به این مناطق ارسال شد و در مرحله‌های بعدی نیز دریافت‌ کمک‌های نقدی نیز در دستور کار جمعیت قرار گرفت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی با بیان اینکه در جمع‌آوری کمک‌های نقدی مردمی استفاده از دستگاه کارت‌‌خوان سیار یکی از ابتکارات این جمعیت بود، ادامه داد: علاوه بر کمک‌های نقدی واریزی به حساب ۹۹۹۹۹ جمعیت هلال احمر کشور، در حدود ۵۰۰ میلیون تومان کمک نقدی نیز از طریق این کارت‌خوان‌ها صورت گرفت.

وی با اشاره به نقش تاثیرگذار مساجد در جمع‌آوری کمک‌های مردمی تصریح کرد: مردم با استقرار یک ساعته نیروهای هلال احمر در طی نماز جمعه ارومیه در محوطه مصلی امام خمینی(ره) این شهرستان، دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان کمک نقدی به هموطنان سیل‌زده اهدا کردند و حتی یکی از هیات‌های مذهبی استان کمک ۳۰۰ میلیون تومانی داشته است.

رهبرسوره با بیان اینکه در سیل اخیر اعتماد مردم به جمعیت هلال احمر با توجه به سخنرانی‌های نماینده ولی‌فقیه در استان، فرماندهان سپاه و سایر مقامات استانی افزایش پیدا کرده بود، خاطر نشان کرد: جمعیت هلال احمر استان نیز در پاسخ به این اعتماد مردمی، کمک‌ها را به محض جمع‌آوری در کوتاه‌ترین فرصت به مناطق مورد نظر ارسال می‌کرد و حتی توجه به نیت‌های اهداکنندگان کمک‌های مردمی نیز با توجه به اصول شرعی در دستور کار جمعیت بود.

حضور ۱۰ هزار نفر در خیمه‌های نماز برای به جا آوردن واجبات شرعی

وی با اشاره به استقرار ۱۷ پایگاه امداد و نجات ثابت در سطح استان گفت: این پایگاه‌ها در ایام نوروز به ۳۰ مورد افزایش یافته بود که با دریافت تماس مردمی از طریق سامانه تلفنی ۱۱۲ نیروهای امدادی را از نزدیک‌ترین پایگاه به محل حادثه اعزام می‌کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه یکی از اقدامات جمعیت هلال احمر در ایام نوروز برپایی خیمه‌های نماز در مبادی ورودی شهرها بوده است، اظهار کرد: در این ایام از بین ۱۳۰ هزار مسافر مراجعه کننده به پست‌های نوروزی جمعیت استان، ۱۰ هزار نفر نمازشان را در این خیمه‌ها به جا آورده‌اند.

تشکیل کانون طلاب در جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی

وی با اشاره به اینکه اقدامات جمعیت هلال احمر در دو بعد آموزشی و امداد و نجات است، گفت: طبق تفاهم‌نامه با مرکز پشتیبانی حوزه‌های علمیه استان مقرر شده است تا طلاب در حال تحصیل و خانواده‌های آنها آموزش‌های رایگان امداد و نجات دریافت کنند و همچنین کانون طلاب در جمعیت هلال احمر تشکیل شود تا در مواقع لزوم طلاب برای کمک به همدیگر پیشتاز شوند.

اعتماد مردم به جمعیت هلال احمر یک سرمایه بزرگ برای این جمعیت است

حجت‌الاسلام سیدمهدی قریشی نیز در این دیدار با بیان اینکه بارش‌های الهی در استان موجب احیای دریاچه ارومیه شده و یک نعمت خدادای برای استان محسوب می‌شود، گفت: در این بارش‌ها با پای کار آمدن همه مسؤولان و انجام اقداماتی از جمله لایروبی رودخانه‌ها، کانال‌ها و آبراهه‌ها از بروز سیل در استان جلوگیری شد که اقدامات همه آنها جای تشکر و تقدیر دارد.

وی با بیان اینکه در جریان کمک به مردم مناطق سیل‌زده استان همدلی مردمی و اتحاد بین آنها بیشتر مشهود بود، تصریح کرد: اعتماد مردم به جمعیت هلال احمر نیز در این حوادث یک سرمایه بزرگ برای آنها محسوب می‌شود و وظیفه ذاتی این جمعیت نیز استفاده از این سرمایه مردمی برای ارائه خدمات مطلوب به آنها است.

امام جمعه ارومیه با اشاره به اینکه فعالیت کردن در جمعیت هلال احمر یک شغل مقدس است، گفت: اعضای این جمعیت با حضور در حوادث و نجات جان انسان‌ها یک توفیق بزرگ کسب می‌کنند که اجر و پاداش الهی دارد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار