معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا از رفع مشکل سایت رسمی سازمان تامین اجتماعی خبر داد و گفت: بررسی فنی و تخصصی وقوع این حادثه در پلیس فتا ناجا در حال بررسی است و متعاقبا گزارشات تکمیلی به شهروندان اعلام خواهد شد.
کد خبر: ۷۵۰۵۴۳
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۸ 01 June 2019
به گزارش ایرنا از پلیس فتا، سرهنگ رامین پاشایی روز شنبه افزود: در پی دریافت گزارشی مبنی بر دیفیس (صفحه ای که هکرها بعد از هک کردن آن را به نمایش درمیآورند) و ایجاد تغییر ظاهری در صفحه پورتال خبری سایت رسمی سازمان تامین اجتماعی، بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان واکنش سریع این پلیس قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه در بررسی به عمل آمده ادله دیجیتال در این خصوص جمع آوری شد، خطاب به مسئولان رایانه شرکت ها و ادارات گفت: سیستم‌های رایانه‌ای خود را به نرم افزارهای ضد جاسوسی و آنتی ویروس مجهز کرده و آنها را به روز نگه دارند و از کلیک کردن روی لینک‌ها و ایمیل‌های ناشناس خودداری کنند، حفره‌های امنیتی وب سایت را شناسایی و نسبت به رفع آن اقدام کنند.

معاون اجتماعی پلیس فتا در خاتمه تصریح کرد: مطابق ماده یک قانون جرائم رایانه‌ای هرکس به طور غیرمجاز به داده‌ها یا سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی که به وسیله تدابیر امنیتی حفاظت شده است دسترسی یابد، به حبس از ۹۱ روز تا یک سال یا جزای نقدی یا هر ۲ مجازات محکوم خواهد شد.
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار