مراسم سی امین سالگرد بزرگداشت حضرت امام خمینی (س) روز سه شنبه با سخنرانی مقام معظم رهبری در حرم مطهر امام خمینی (س) برگزار می‌شود.
کد خبر: ۷۵۰۵۵۲
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۶ 01 June 2019


به گزارش ایلنا، همزمان با آخرین ساعات پر فیض و ملکوتی ماه میهمانی خدا، همایش عظیم و سراسری ملت بزرگ ایران در سی امین سالگرد ارتحال معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی (سلام الله علیه) که در روز چهارده خرداد در سراسر کشور و در حرم مطهر آن عزیز راحل برگزار خواهد شد فرصتی است بسیار مغتنم برای نمایش وفاداری کم نظیر مردم شریف ایران به آرمان‌های بلند بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران.

آیین پرشکوه سراسری و سالانه ۱۴ خرداد امسال در شرایطی برگزار می‌شود که مقاومت خیره کننده و پیروزمندانه ملت ایران در برابر چهل سال انواع تهدید‌ها و تحریم‌های دشمنانش، جهان را ضمن شگفتی به این حقیقت معترف ساخته است که نظام جمهوری اسلامی ایران در آغاز پنجمین دهه عمر پر افتخار خود در برابر آخرین حربه تحریم‌های ظالمانه و گسترده آمریکا نه تنها تسلیم نخواهد شد، بلکه مقاوم‌تر و مقتدرتر از گذشته این برهه حساس را نیز با سربلندی و عزّت پشت سر خواهد گذاشت. بدون تردید در این زمینه نیز جهانیان در آینده نزدیک انشاء الله شاهد تحقق وعده نصرت الهی در حق ملت مومن و مقاوم ایران خواهند بود؛ چرا که این وعده منشأ همه قدرت‌های عالم و خالق هستی است که فرموده است: «ان تنصروا الله ینصرکم و یثبّت اقدامکم».

مردم شریف ایران از خرداد ۱۳۴۲ تا خرداد امسال بار‌ها تحقق اعجاز نصرت الهی را در صحنه‌های مختلف مصاف نهضت و نظام امام خمینی با استبداد و استکبار به ظاهر شکست ناپذیر جهانی را در متن تجربه‌های عینی خویش به چشم دیده است.

اطمینان به تداوم افتخارات ملت ایران و ناکارآمدی آخرین حربه دشمنانش را اخبار حضور شور انگیز میلیون‌ها نفر از مردم مومن و انقلابی ایران در برنامه‌های مراسم ۱۴خرداد در سراسر کشور و گردهمایی عظیم و حماسی صد‌ها هزار نفری در حرم مطهر امام راحل، منعکس خواهد کرد.

۱۴ خرداد روز تجدید پیمان با ولایت و سالروز تجلی اراده مردم مومن و انقلابی ایران در پیمودن راه نورانی حضرت روح الله است. همانگونه که رهبر فرزانه انقلاب فرمودند: «تجلیل از امام بزرگوار ما فقط به‌عنوان یک قدردانی و تجلیل از گذشته نیست، بلکه به معنای اصرار و پافشاری بر آن خطّ و راهی است که امام بزرگوار با انقلاب خود، با قیام خود، با سیره‌ی خود، با درس‌های خود، با وصیت‌نامه‌ی خود، برای ملت ایران و همه‌ی مسلمانان عالم باقی گذاشت. امام به‌عنوان یک الگو، به‌عنوان یک معلّم، به‌عنوان یک رهبر، در ذهن ما و در واقعیت جامعه‌ی ما حضور دارد. جسم او نیست، اما فکر او هست، راه او هست، درس او هست و این درس، همان چیزی است که ملت ایران و همه‌ی مسلمانان عالم به آن احتیاج دارند؛ درس امام زنده است، راه امام زنده است، خطّ امام زنده است، انگشت اشاره‌ی امام جلوِ چشم همه است».

جلوه‌هایی با شکوه از زنده بودن نام و یاد امام در عمق جان و باور پیروان بی شمارش را مردم جهان در مراسم ۱۴ خرداد امسال نیز همچون سی سال گذشته و بلکه رساتر از آن نظاره خواهند کرد.

ستاد مرکزی بزرگداشت حضرت امام خمینی (س) با سپاس و خضوع به پیشگاه ملت بزرگوار ایران و گرامی داشت مقدم یکایک زائران عزیز ضمن دعوت از علما و فرهیختگان، فرهنگیان و دانشگاهیان، و عموم اصناف و اقشار مختلف و بویژه از خانواده‌های معظّم شهیدان و ایثار گران، و خصوصا از جوانان پرشور و متعهد برای شرکت در این مراسم معنوی و پرشکوه برنامه رسمی مراسم را که با حضور اعضای بیت شریف حضرت امام و شخصیت‌های برجسته داخلی و کارداران و سفرای کشور‌های خارجی در حرم مطهر حضرت امام خمینی برگزار می‌گردد به شرح زیر اعلام می‌دارد:

شروع مراسم: عصر سه شنبه ۱۴ خرداد رأس ساعت ۱۸ با قرائت قرآن کریم و برنامه عزاداری و سپس بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای (مدّ ظلّه العالی)

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار