رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: با استقرار جریان های به نسبت پایدار از اوایل هفته جاری میانگین دمای هوای آذربایجان غربی پنج درجه سانتی گراد افزایش داشته است.
کد خبر: ۷۵۱۷۸۹
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۲ 06 June 2019

به گزارش تابناک آذربایجان غربی اردلان محمدپور  اظهار داشت: نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده تداوم امواج پایدار و جوی آرام در آسمان آذربایجان غربی تا اواخر هفته جاری است.

وی با بیان اینکه دمای اغلب شهرهای این استان بالای ۳۰ درجه سانتی گراد است، ادامه داد: در شبانه روز گذشته پلدشت با ۳۹ درجه سانتی گراد گرم‌ترین نقطه استان بود و شهرهای خوی، بوکان و میاندوآب به ترتیب با ۳۷، ۳۶ و ۳۵ درجه سانتی گراد در رتبه‌های بعدی قرار داشتند.

محمدپور با بیان اینکه شهر تکاب با حداقل دمای ۱۰ درجه سانتی گراد خنک‌ترین شهر استان در روز گذشته بود، اضافه کرد: در این مدت دمای هوای ارومیه / مرکز استان / بین ۱۶ و ۳۳ درجه سانتی گراد و دمای هوای مهاباد بین ۱۶ و ۳۵ درجه سانتی گراد در نوسان بود.

رئیس اداره هواشناسی مهاباد اظهار داشت: در ۲۴ آینده نیز آسمان آذربایجان غربی صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد ملایم خواهد بود.

به گزارش ایرنا آذربایجان غربی در یک منطقه کوهستانی با میانگین بارش سالانه ۳۴۰ میلیمتر بارندگی واقع شده و از اواسط خردادماه به تدریج دمای هوا افزایش می‌یابد و این افزایش دما تا اواخر شهریور تداوم خواهد داشت.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار