سخنگوی پیشین وزارت امورخارجه ایران، تحریم ظریف را اقدامی در راستای مصرف تبلیغات داخلی در آمریکا و خوراک انتخاباتی توصیف کرد و افزود: این اقدام نشانه عجز آمریکا در مقابل جمهوری اسلامی ایران است.
کد خبر: ۷۶۸۶۳۷
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۸ 03 August 2019
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، رامین مهمانپرست در مورد اقدام اخیر دولت آمریکا در تحریم وزیر امور خارجه کشورمان گفت: ما با مسئولان کشوری نظیر ایالات متحده روبرو هستیم که در این مقطع زمانی اقداماتی غیر عقلانی انجام داده‌اند و افکار عمومی دنیا نیز چنین اقداماتی را نمی‌پذیرد.

وی ادامه داد: آمریکا همزمان وزیر خارجه کشورمان را تحریم کرده و متقابلا ادعای مذاکره با جمهوری اسلامی را دارد، در حالی که اگر قرار بر مذاکره می‌بود، وزیر امور خارجه شخص اول برای این کار شناخته می‌شود.

مهمانپرست تصریح کرد: اتحادیه اروپا و مقامات این اتحادیه به صورت جداگانه این تحریم را رد کرده‌اند و هر کشوری در عرصه بین الملل فعالیت دارد، می‌داند این اقدام نوعی لجبازی است و هیچ منطق و اساس بین المللی ندارد.

این دیپلمات با سابقه کشورمان تحریم ظریف را اقدامی در راستای مصرف تبلیغات داخلی در آمریکا و خوراک انتخاباتی توصیف کرد و افزود: تیم ترامپ از اینکه در سیاست‌های خود نسبت به جمهوری اسلامی شکست خورده و طرح‌های آن‌ها در مورد خاورمیانه نتیجه نداده، نوعی عکس العمل غیر منطقی نسبت به این مسائل نشان می‌دهند.
مهمانپرست به رادیو گفت: وگو گفت: آمریکا قبل از این تحریم، ادعا‌هایی را مطرح کرده بود مبنی بر این که به وزیر خارجه کشورمان جهت سفر به نیویورک برای شرکت در نشست‌های سازمان ملل ویزا نمی‌دهد. این در حالی است که محل اجلاس‌های سازمان ملل در آمریکاست، ولی این موضوع بدین معنا نیست که مالکیت این نهاد در اختیار ایالات متحده است. اگر آمریکا شایستگی برگزاری چنین اجلاس‌هایی را ندارد، بایستی محل سازمان ملل را تغییر دهند.

وی ادامه داد: تخیلات مقامات آمریکایی آن‌ها را با اشتباه روبرو ساخته و تصور می‌کنند جمهوری اسلامی نیز همچون کشور‌های وابسته، نظرات تهدید آمیز آن‌ها را می‌پذیرد.

مهمانپرست با اشاره به اینکه ایجاد محدودیت برای تردد ظریف در مجامع بین المللی اقدامی غیر قانونی است، افزود: ما با افرادی عاقل در آمریکا روبرو نیستیم و بعید می‌دانم بیش از این بخواهند خود را مورد تمسخر دیگران قرار دهند، ولی هرگونه اقدام دیگر نشان دهنده اوج بی سیاستی و رفتار‌های بی منطق از سوی مقامات آمریکایی خواهد بود.
منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار