سرپرست شبکه دامپزشکی مهاباد گفت: امسال ۶۵ پرونده تخلف بهداشتی توسط دامپزشکی این شهرستان تشکیل و به مراجع قضایی و تعزیرات حکومتی معرفی شده است.
کد خبر: ۷۹۸۲۰۴
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۲ 18 November 2019

عباس آغاز اظهار داشت: در این مدت یکهزار و ۴۱۴ مورد بازرسی از مراکز عرضه، توزیع و تولید فرآورده‌های خام دامی انجام شده و در نتیجه آن پنج هزار و ۸۷۷ کیلوگرم انواع گوشت قرمز و مرغ و نیز آلایش دامی شامل جگر، دل و سنگدان غیربهداشتی کشف شده است.

وی افزود: این میزان گوشت به دلیل گذشتن تاریخ مصرف و رعایت نکردن شرایط نگهداری از ۴۵ واحد صنفی مهاباد کشف و در مکان مناسبی معدوم‌سازی شد.

آغاز اضافه کرد: بازرسان اداره دامپزشکی مهاباد در راستای تأمین بهداشت و سلامت فرآورده‌های دامی به صورت مستمر عملکرد مراکز عرضه و توزیع گوشت قرمز و سفید شهرستان را پایش و نظارت‌های لازم را در خصوص تاریخ مصرف و سالم بودن گوشت انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: هر محموله از فرآورده‌های خام دامی اعم از گوشت قرمز و گوشت‌ مرغ که در سطح مغازه‌ها و رستوران‌های این شهر توزیع می‌شود باید دارای گواهی حمل بهداشتی - قرنطینه‌ای از دامپزشکی شهرستان یا شهرستان‌های مبدا باشد.

وی از عرضه‌کنندگان و تولیدکنندگان فرآورده‌های خام دامی این شهرستان خواست ضمن رعایت اصول بهداشتی و قوانین موجود با گروه‌های نظارت دامپزشکی همکاری لازم را داشته باشند.

«آغاز» از شهروندان نیز خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی مراتب را از طریق تماس با شماره تلفن‌های ۴۲۴۴۲۲۲۸ و ۴۲۴۴۲۲۲۹ این شبکه اطلاع دهند تا در کمترین زمان موضوع بررسی شود.

وی از شهروندان همچنین خواست از خرید گوشت دام از قصابان دوره‌گرد و گوشت‌هایی که ممهور به مهر دامپزشکی نباشند، خودداری کنند.

مهاباد با ۲۳۷ هزار نفر جمعیت دارای ۶۰ واحد عرضه فرآورده‌های خام دامی است؛ در این شهرستان ۲۴۰ هزار راس دام سبک و ۲۴ هزار راس دام سنگین وجود دارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار