مشکلات ناشی از مفقودی قبوض با اجرای طرح ملی قبض سبز حذف شد
کد خبر: ۸۱۶۸۰۹
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۲ 23 January 2020

به گزارش تابناک آذربایجان غربی اکبر حسن بکلو مدیرعامل شرکت برق آذربایجان غربی؛ با اشاره بر مزایای اجرای طرح ملی قبض سبز گفت: مشترکین و شرکت های توزیع همواره در ادوار گذشته با معضلی به نام مفقود شدن قبوض به دلایل مختلفی مواجه بودند که این قضیه سبب بروز مشکلات عدیده برای مشترکین و شرکت های توزیع می شد که خوشبختانه با حذف قبوض کاغذی به هیچ وجه شاهد چنین مشکلاتی ناشی از مفقودی نخواهیم بود ضمن آنکه قبل از اجرای طرح پروسه چاپ، توزیع، تحویل و پرداخت قبوض بسیار طولانی و هزینه بر و وقت گیر بود که این مشکل نیز با امکان پرداخت و مشاهده الکترونیکی قبوض حل شده است.

* مشارکت حداکثری مردم آذربایجان غربی در اجرای طرح ملی قبض سبز

وی افزود: از زمان شروع اجرای این طرح در آذربایجان غربی خوشبختانه مردم مشارکت خوبی در پیشرفت این طرح داشته اند و امیدواریم این رویه همچنان ادامه داشته باشد.
حسن‌بکلو ادامه داد: مشترکینی که به دنبال روش های پرداخت غیرحضوری با صرف کمترین زمان برای پرداخت قبوض خود هستند می‌توانند از اپلیکیشن‌های پرداختی مختلفی مانند اپلیکیشن خدمات غیرحضوری برق ایران ، سامانه آنلاین الکترونیکی ساپا ، همراه برق ، سامانه سپهر بانک صادرات ، سامانه پارسیان ، اپلیکیشن کی پاد ، بازوی اطلاع رسانی در پیام رسان بله ، به پرداخت بانک ملت ، سامانه پرداخت سامان و آسان پرداخت صورتحساب خود را دریافت و پرداخت کنند.
وی خاطر نشان کرد: کاهش سفرهای غیرضروری درون شهری، کاهش هزینه‌های مردم و دولت و به تبع آن امکان ارائه خدمات بیشتر و بهتر تنها بخشی از مزیت‌های استفاده از خدمات غیرحضوری توسط مشترکین است که در صورت هر گونه بروز مشکل یا سوال و ابهامی در این خصوص مشترکین می توانند از راه های ارتباطی این شرکت با مشترکین، نسبت به رفع آن اقدام کنند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی تاکید کرد: مهم ترین هدف اجرای طرح ملی قبض سبز ارائه بهترین خدمات ضمن صرفه جویی در وقت، انرژی و هزینه برای مشترکین است که وجود روشهای مختلف پرداخت قبوض نیز به دلیل راحتی مشترکین است تا هر فرد با توجه به علایق و امکانات در دسترس خود نسبت به پرداخت قبوض خود اقدام کند.
وی ادامه داد: مشترکین می توانند در پایان همان پیامکی که اطلاعات قبض برق ارسال شده کلیک کرده و با باز شدن درگاه پرداخت به راحتی در صورت وجود رمز دوم از درگاه پرداخت بانکی قبض خود را پرداخت کنند و رسید بانکی را دریافت نمایند.
حسن بکلو اضافه کرد: مشترکین برای پرداخت های قبوض خود باید حتما یکی از قبض های گذشته خود را داشته باشند و از این پس با نگهداری شناسه قبض خود می توانند نسبت به پرداخت قبوض خود به صورت غیر حضوری اقدام کنند.
وی با اشاره بر سایر روش های پرداخت گفت: در حال حاضر علاوه بر اپلیکیشن‌های تلفن‌های هوشمند، با کدهای دستوری USSD نیز امکان پرداخت صورت حساب برق وجود دارد.

 

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار