آذربایجان غربی در وضعیت قرمز ؛
رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی از افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ خبر داد.
کد خبر: ۸۷۱۴۶۷
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۴ 05 July 2020

به گزارش تابناک آذربایجان غربی، جواد آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی در چهل و نهمین جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کووید ۱۹ درباره عملکرد مدیریت بیماری کرونا در کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران علی رغم تحریم و ظلم‌هایی که به کشور می‌شود، کشور در مدیریت بیماری کرونا عملکرد بسیار عالی داشته و توانسته است این ویروس منحوس را مدیریت کند.

آقازاده درباره وضعیت استان در شیوع بیماری کووید ۱۹ افزود: آذربایجان غربی جزو استان‌های وضعیت قرمز است و ۸۳۲ نفر در بیمارستان‌های استان با سندرم حاد تنفسی بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی در ادامه بیان کرد: از مجموع ۸۳۲ نفر بستری بیماران سندرم حاد تنفسی، ۳۴۴ نفر به طور قطع به بیماری کووید ۱۹ مبتلا هستند و ۴۸۸ نفر مشکوک به این بیماری می‌باشند.

این مسئول درباره سی تی اسکن شهرستان خوی گفت: یک دستگاه سی تی اسکن بیمارستان خوی از امروز راه اندازی شده و به تجهیزات درمانی این شهر افزوده شده است.

 آقازاده درباره تجهیز بیمارستان‌های استان افزود: در راستای تجهیز بیمارستان‌های استان، دو دستگاه سی تی اسکن برای شهر‌های ارومیه و میاندوآب نیز به زودی به حوزه درمان این شهر‌ها افزوده می‌شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی درباره تصحیح رویه ثبت موارد مبتلا به کووید ۱۹ ابراز کرد: در برخی موارد نتیجه تست PCR منفی بوده، اما نتیجه CT مثبت می‌باشد که در این صورت می‌بایست این افراد را نیز بیماران مبتلا به کووید ۱۹ تلقی کرد.

آقازاده با بیان اینکه اگر تعداد بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در استان بالا رود، با تخت‌های موجود می‌توان بیماری را کنترل کرد، افزود: رعایت فاصله گذاری اجتماعی، زدن ماسک و اصول بهداشت فردی اصول مهم مدیریت بیماری کویید ۱۹ است که مردم می‌بایست این موارد را رعایت کنند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار