تا 10 مرداد،
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی: تا نهم مرداد ماه، 473 مورد بیمار مبتلا به عفونت حاد تنفسی بستری شده است.
کد خبر: ۸۸۳۲۳۸
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۷ 02 August 2020

 به گزارش تابناک آذربایجان غربی، دکتر آقازاده گفت: از این 473  نفر 197 نفر بصورت قطع مبتلا به بیماری کرونا هستند و 276 نفر نیز مشکوک به بیماری کرونا هستند.
 
آقازاده از کاهش بیماران تحت مراقبت های ویژه خبر داد و گفت: 130 بیمار در آی سی یو‌ های بیمارستان های استان بستری و 32 بیمار نیز زیر دستگاه تنفس مصنوعی یا همان ونتیلاتور هستند.
 
او گفت: در شبانه روز گذشته 79 نفر در آذربایجان غربی با علائم کرونا بستری شده اند 41 مورد در ارومیه و 14 مورد در خوی بوده است.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان از درگذشت 2 بیمار کرونایی در دهم مرداد خبر داد و گفت: تعداد بیماران کرونایی آذربایجان غربی که جان خود را از دست داده اند در مجموع به 754 نفر رسیده است.
 
او وضعیت استان را وضعیت هشدار عنوان کرد و از تأثیر مثبت اعمال محدودیت های کرونایی بر کنترل شیوع کرونا خبر داد و مردم را به خود مراقبتی و استفاده از ماسک دعوت کرد.
 
سه نکته مهم رعایت فاصله اجتماعی، رعایت بهداشت فردی و استفاده از ماسک سه تو صیه مهم کارشناسان است.
 
او همچنین از ذبح غیربهداشتی قربانی در عید قربان هم گلایه کرد و گفت: همه باید مطیع مصوبات ستاد ملی کرونای کشور باشیم تا بتوانیم زنجیره شیوع کرونا را بشکنیم و آسیب این بیماری را کاهش دهیم.
 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار