معاون توسعه مدیریت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌غربی از راه‌اندازی سامانه فروش بلیت الکترونیکی در ۱۰ موزه استان خبر داد.
کد خبر: ۹۰۶۶۳۳
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۰ 05 October 2020

به گزارش تابناک آذربایجان غربی، نعمت مصطفایی، معاون توسعه مدیریت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌غربی از راه‌اندازی سامانه فروش بلیت الکترونیکی در استان خبر داد و اظهار کرد: در فاز دوم که با همکاری مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری انجام شده است، هشت موزه استان از جمله موزه مردم‌شناسی، موزه سنگ و موزه باستان‌شناسی ارومیه، موزه خوی، موزه نقده، موزه پایگاه ملی حسنلو، موزه تخت سلیمان و موزه مرد‌م‌شناسی مهاباد در سطح استان تحت پوشش این سامانه یکپارچه قرار گرفته است.

او افزود: براساس اقدامات انجام شده از این به بعد در مجموعه‌های یاد شده صدور و فروش بلیت به صورت الکترونیکی خواهد بود.

معاون توسعه مدیریت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌غربی عنوان کرد: دو پایگاه جهانی تخت سلیمان تکاب و قره‌کلیسا چالدران نیز پیش از این در تابستان ۹۸ به این سیستم مجهز شده بودند.

او تصریح کرد:گردشگران علاوه بر خرید بلیط در مجموعه‌های یاد شده می‌توانند قبل از عزیمت به محل با استفاده از سامانه فروش اینترنتی بلیت به نشانی www.bilit.tafrihati.com و نرم‌افزار تاپ بلیط، اماکن مورد نظر خود را خریداری کنند، همچنین برای بازدید‌های گروهی تخفیف ۱۵ درصدی در هزینه بلیط در نظر گرفته شده است.

مصطفایی خاطرنشان کرد:حذف هزینه‌های مربوط به چاپ بلیط کاغذی، افزایش سرعت و کیفیت خدمات فروش بلیت به گردشگران، ارتقای شفافیت در فرآیند فروش و دسترسی به آمار برخط بازدید وامکان تحلیل اطلاعات برای اجرای بهینه طرح‌های توسعه‌ای در اماکن پربازدید از مهم‌ترین اهداف توسعه این سامانه است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار