هجمه رسانه های معاند؛
رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: رسانه های دشمن، اقدامات موثر قوه قضائیه در پرونده های مفاسد را با نگرش منفی منتشر می کنند.
کد خبر: ۹۱۷۶۹۸
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۴ 19 November 2020

به گزارش تابناک آذربایجان غربی،علی اکبر گروسی در مراسم اختتامیه اولین جشنواره رسانه و عدالت افزود: برگزاری جشنواره رسانه و عدالت بسیار مهم و ارزشمند و در نوع خود کار بی نظیری بود به خصوص در این زمان که هجمه‌های عظیمی بر اقدامات دستگاه قضائی که موجب امید و نشاط در بین مردم شده از سوی رسانه‌های معاند صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: قوه قضائیه امروز با اقدامات خود برای گشودن گره‌های مختلف در کنار مردم و مسئولان با تکیه بر قانون ایستاده و انجام وظیفه می‌کند به همین دلیل برابر نظر سنجی های انجام گرفته، امروز سطح رضایت مندی از قوه قضائیه در یک سطح خوب قرار دارد.

گروسی افزود: امروز دشمن اقدامات مثبت قوه قضائیه را که در جهت استحکام پایه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران صورت می‌گیرد را بر نمی تابد و تلاش می‌کند با جنگ رسانه‌ای این تلاش‌ها و اقدامات را کم ارزش نشان دهد خصوص اقدامات دستگاه قضاء در مبارزه با مفسدان ولی با هوشیاری مردم و رسانه‌های انقلابی، خصوصاً رسانه ملی تمام اقدامات دشمنان را نقش بر آب می‌کند و اگر رسانه‌ها قوی و در عرصه باشند همه مدیران تلاش می‌کنند که به خوبی خدمت رسانی کنند.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی در خصوص اهمیت برگزاری این جشنواره گفت: تقویت رسانه‌ها در واقع موجب تعالی عدالت در همه ابعاد آن در جامعه است، در این جشنواره ما بنا داشتیم اهمیت کار رسانه را در عرصه خبر خصوصاً در عرصه عدالت نشان دهیم. همچنین موضوع ارتباط اصحاب رسانه با دستگاه قضائی برای بیان به موقع و مؤثر بسیار مهم است.

وی اضافه کرد: رسانه‌های دشمن اقدامات مؤثر قوه قضائیه در پرونده‌های مفاسد را با نگرش منفی منتشر می‌کنند و رسانه‌های ما می‌بایست با ارائه اخبار درست و به موقع این اقدامات دشمن را خنثی کنند، این جشنواره با هدف نزدیکی و قرابت رسانه و دستگاه قضاء برگزار گردیده است تا به این طریق اخبار صحیح دستگاه قضاء را در سریع‌ترین زمان به سمع و نظر مردم برسانیم.

گروسی در ادامه با اشاره به جنگ نرم دشمن گفت: جنگ نرم که مورد تاکید مقام معظم رهبری است بسیار مهم است، ما هم به تبعیت از معظم له باید در برابر آن خود را آماده کنیم و رسانه و قوه قضائیه در این مورد به وظایف خود خوب عمل کنند.

وی افزود: بحث دیگر که مهم است، سواد رسانه ایست که مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم به آن اشاره نموده‌اند و ما باید در این جشنواره آن را دنبال کنیم و مخاطب را با بیان درست و استفاده از تکنیک‌های تولید پیام و بیان درست به خوبی پیش ببریم و با تکنیک‌های تولید پیام که دشمن به خوبی از آن استفاده می‌کند عالمانه با آن مبارزه کنیم چرا که دشمن واقعیت‌ها را وارونه نشان می‌دهد و خدمات بزرگ را کوچک نشان و مشکلات کوچک را بزرگ جلوه می‌دهند.

گروسی گفت: هیچ گاه رسانه ما با اخلاق فاصله نگرفته است، در جریان اهانت به مقام شریف پیامبر در کشوری که ادعای دموکراسی دارد به مقدس‌ترین جایگاه‌های یک دین که بیش از نیمی از دنیا تابع آن هستند اهانت می‌کنند و رهبر آن کشور از اهانت کننده جانب داری می‌کند. ما در کشورمان قانون اساسی مترقی داریم که در آن موضوع مطبوعات و آزادی بیان و هیأت منصفه رعایت می‌شود.

در ادامه مراسم جواد زاهدی رئیس هیئت داوران جشنواره به قرائت بیانیه اختتامیه جشنواره پرداخت و در پایان با اهدا لوح تقدیر، هدیه و تندیس به نفرات برتر هر بخش جشنواره به کار خود پایان داد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار