مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از توزیع یک هزار و ۶۵۰ تن انواع سموم کشاورزی در سال زراعی ۹۸-۹۹ در استان خبر داد.
کد خبر: ۹۳۴۱۱۸
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۱ 22 January 2021

به گزارش تابناک آذربایجان غربی، وحدت با بیان اینکه سن از آفات مهم غلات به ویژه گندم و جو در کشور است که علاوه بر خسارت کمی و کاهش عملکرد، باعث افت شدید کیفیت نانوایی گندم می‌شود، افزود: امسال شاهد تلاش مضاعف و رکورد شکنی مبارزه با سن گندم با همت کشاورزان و کارشناسان حفظ نباتات در سال جهش تولید در استان بودیم و وضعیت مزارع گندم از نظر مبارزه با سن در شرایط مطلوب و رضایت بخش قرار دارد.

او ادامه داد: در سال زراعی ۹۸-۹۹ به منظور انجام مبارزه شیمیایی با آفات و بیماری‌ها و علف‌های هرز در کلیه محصولات باغی و زراعی بر اساس برنامه ریزی به عمل آمده از سوی جهاد کشاورزی استان بیش از ۱۶۵۰ تن انواع سموم مورد تایید هیئت نظارت بر سموم از سوی بخش خصوصی و تعاونی تدارک، تامین و توزیع شده است.

وحدت تاکید کرد: نظارت مستمر در مراحل توزیع سموم در قالب ۱۸ اکیپ استانی و شهرستانی مشتکل از نمایندگان سازمان‌های جهاد کشاوزری، صنعت، معدن و تجارت، نظام مهندسی کشاورزی به همراه منابع طبیعی استان صورت گرفته است.

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از انجام یک هزارو ۵۴۰ مورد بازدید از مراکز تامین و توزیع سموم در طول ۹ ماهه سالجاری خبر داد و گفت: برنامه ریزی و تدارک و تامین به موقع سموم از سوی بخش غیردولتی، افزایش تعداد ایستگاه‌های پیش آگاهی جهت ردیابی، رصد و پایش آفات، افزایش تعداد ایستگاه‌های دیتا لاگر و گسترش مبارزه غیرشیمیایی و بیولوژیک از مهمترین برنامه‌های این معاونت در سال زراعی جاری است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار