١۶٣ میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان عشایر پرداخت شده است .
کد خبر: ۹۳۹۸۲۴
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۹ 11 February 2021
به گزارش تابناک آذربایجان غربی، مدیرکل امور عشایری آذربایجان‌غربی با بیان اینکه ١۶٣ میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش با بازپرداخت یکساله و سود ١٠ درصد به عشایر متقاضی پرداخت شده است ؛گفت : این تسهیلات از طریق شرکت تعاونی عشایری برای تامین علوفه و بهسازی اماکن نگهداری دام به آنها پرداخت شده است.
علی ناجی  با اشاره به اینکه هم اینک ۱۰ تعاونی عشایری و یک اتحادیه در این استان فعال است، افزود:لیست متقاضیان دریافت تسهیلات همچنان در حال تکمیل است که پس از اتمام این بخش پرونده‌ها برای پرداخت به بانک کشاورزی ارسال می‌شود.
 

وی ادامه داد: این سازمان آمادگی دارد تا به بخش‌های بازسازی و نوسازی واحدهای تولیدی عشایر و تامین سرمایه در گردش پرداخت کند.
 
۱۵ هزار و ۵۹۹ خانوار عشایری با ۱۰۳ هزار و ۹۲۷ نفر از جمعیت این استان معادل سه درصد را عشایر تشکیل می دهند که در ۱۶ شهرستان و ۳۳۶ روستای مختص عشایر زندگی می‌کنند.


حدود ۱۰۴ هزار نفر جمعیت با ۱۵ هزار و ۵۹۹ خانوار عشایری در آذربایجان‌غربی زندگی می‌کنند که با این آمار ۹ درصد جمعیت عشایری کشور در این استان سکونت دارند؛ از این تعداد حدود ۶۰۰ خانوار به خارج از استان کوچ کرده‌اند و بقیه نیز در داخل استان و در شهرستان‌های چالدران، خوی، پلدشت، ماکو، مهاباد، سلماس و شاهین‌دژ ییلاق و قشلاق می‌کنند.

 
۲ میلیون و ۶۷۰ هزار هکتار اراضی مرتعی در این استان وجود دارد که از این مقدار یک میلیون و ۶۰۰ هزار هکتار با ۵۹ درصد تحت پوشش عشایر استان است؛ عشایر استان ۱۲ ایل و ۲۱ طایفه مستقل هستند و ۳۳۶ روستای آذربایجان‌غربی نیز ویژه عشایر است
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار