معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: فروش مرغ خارج از قیمت مصوب کارگروه تنظیم بازار بیشتر از ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان غیر قانونی است.
کد خبر: ۹۴۰۶۸۱
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۰ 14 February 2021

به گزارش تابناک آذربایجان غربی، نادر صادقی در جلسه کارگروه تنظیم بازار آذربایجان‌غربی، با اشاره به ضرورت ساماندهی بازار فروش مرغ و تخم مرغ در استان اظهار داشت: تعداد معدودی از فروشندگان مرغ اقدام به فروش مرغ گرم بیش از قیمت مصوب می‌کنند که این موضوع غیر قانونی است و دستگاه‌های نظارتی باید با این افراد برخورد قانونی کنند.

وی ادامه داد: بر اساس مصوبه کارگروه تنظیم بازار کشور، درج قیمت مرغ به قیمت مصوب بر روی بسته بندی در کشتارگاه‌ها الزامی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: تا اطلاع ثانوی کشتارگاه‌‎ها نمی‌توانند بیشتر از یک درصد ظرفیت خود مرغ را به صورت قطعه بندی شده به بازار عرضه کنند.

صادقی همچنین با تاکید بر اینکه تمامی نهاده‌های دامی مرغداران با ارز دولتی در اختیار آنان قرار می‌گیرد، افزود: هر گونه فروش مرغ و تخم مرغ خارج از قیمت مصوب کارگروه تنظیم بازار غیر قانونی است.

وی از برخورد قانونی و جریمه ۲۲ میلیارد ریالی مالکان مرغداری‌های تخم گذار در استان خبر داد و گفت: در صورت عرضه تخم مرغ توسط مرغداران به قیمت آزاد و بیشتر از نرخ دولتی با متخلفان برخورد می‌شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار